Winorośl i wino
Winorośl i wino
Winorośl i wino
Winorośl i wino

Miło mi, że zechcieliście zajrzeć do mojego wirtualnego kącika, nie grozi mi więc „samotność w sieci”. Chciałbym Wam przedstawić mój świat, od ponad trzydziestu lat mocno powiązany z winoroślą i winem.

Zawsze chciałem żyć ciekawie, także z winem i przy winie, często było mi trudno, ale wierzcie mi  nigdy nie było monotonnie. Winorośl to boska roślina, która potrafi odwdzięczyć się za trud, serce i staranną opiekę. Uczestnicząc w pełnym cyklu tworzenia wina, począwszy od prac hodowlanych, szkółkarskich, pracy w winnicy i piwnicy, odnosiłem zawsze wrażenie, że uczestniczę w czymś niezwykłym, nieziemskim!

Osobiście w moim winiarskim życiu doświadczyłem wiele, od chwil euforii po ciężkie lekcje pokory, ale wiem, że warto było, bo żyć z pasją, to tak jakby żyć dwa razy! Chciałbym żeby Was to także spotkało!

Podczas mojej życiowej przygody zebrałem spory zasób winiarskiej wiedzy, którą obecnie dzielę się pracując w Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS oraz w ambitnym projekcie edukacyjnym Podkarpacka Akademia Wina.